Ko auklės darbe geriau vengti

Kiekviena auklė sutiks, kad iš visų pasaulio darbų auklės darbas, ko gero, reikalauja pačios didžiausios atsakomybės. Juk darbo užduotis – brangiausias tėvelių turtas. Visoms dirbančioms šį svarbų darbą ar planuojančioms imtis vaikų priežiūros veiklos, surinkome vertingų patyrusių auklių patarimų – ko, šiukštu, nedaryti, kai prižiūrite vaikus:

 

Niekada nepalikite vaiko be priežiūros. Jūsų pareiga saugoti vaiką jo namuose, todėl pasirūpinkite iš anksto, kad jums nereiktų niekur išbėgti net ir trumpam, pvz. išnešti šiukšlių. Gali būti, kad jums kokį nors pavedimą skirs patys tėvai, tačiau būtent jūs esate atsakinga už tinkamą aplinkybių įvertinimą. Nepamirškite – kai tėvų nėra šalia, vaikučio saugumas yra svarbiausias ir pirmiausias.

 

Svečiai. Išskyrus vaiko draugus dėl kurių viešnagės yra sutarta iš anksto, negalima į namus, kuriuose dirbate aukle, priimti jokių kitų žmonių. Jei laukiama konkretaus asmens (pvz. kurjerio), duris atidarykite tik įsitikinusi, kad atvyko reikiamas žmogus. Kol dirbate, nevertėtų kviestis ir savo šeimos narių, draugų, net jei mažylis jau miega, ar liekate ilgiau prižiūrėti jį iki vėlyvo vakaro.

 

Ryšio priemonės. Stenkitės ilgai nešnekėti telefonu, nesinaudoti planšetiniu kompiuteriu. Juk taip lengva prarasti laiko jausmą, kai užmetame akį į socialinius tinklus,  ar tikriname el. paštą. Kaip  kiekviename kitame darbe,  taip ir auklėms nėra mokama už asmeninių reikalų tvarkymą.

 

Televizorius. Net jei patys tėvai neriboja savo vaiko leidžiamo laiko prie televizoriaus ir kompiuterio, stenkitės atitraukti jo dėmesį nuo ekrano, sudomindama kur kas įdomesnėmis veiklomis. Vaikai smalsūs ir visuomet džiaugiasi, kai su jais užsiimama. Tėvai tikrai įvertins jūsų pastangas.

 

Susitvarkykite. Neišvengiamai, praleidus dieną su vaiku, namuose bus nemažai netvarkos. Nepamirškite sutvarkyti virtuvės, žaislų, padėti išmėtytus daiktus į vietas. Jei tėvai ir neprašė jūsų tvarkyti namų, jie tikrai apsidžiaugs grįžę į tvarkingus namus.

 

Asmeninė higiena. Prižiūrint mažylį svarbu, kad Jūsų plaukai būtų ne tik švariai ištrinkti, bet ir tvarkingai susegti. Nevaikščiokite po svetimus namus basomis kojomis – atsineškite apavą, kuris bus skirtas avėti tik namuose (ne aukštakulnius). Turėkite gaivių pastilių, kad jūsų burnos kvapas būtų gaivus, tačiau niekada nekramtykite kramtomosios gumos. Naudokite kūno dezodorantą, pageidautina – ne intensyvaus kvapo, arba bekvapį. Mažylį prižiūrinčio žmogaus rankos turi būti švelnios ir švarios: nagai ne per ilgi, jei lakuoti – neryškiai.

 

Mandagumas ir stalo etiketo pagrindai. Visada maloniai pasisveikinkite ir atsisveikinkite su namiškiais, net kai matyti, jog jie jūsų negirdi. Prie stalo visada elkitės nepriekaištingai, atkreipkite dėmesį į savo laikyseną, net ir likusi viena su mažyliu. Nekalbėkite ir nesijuokite, kai kramtote.  Nepamirškite, kad ant stalo gali būti tik delnai, bet ne alkūnės. Vaikučiui Jūs visada esate pavyzdys!

 

Darbo pradžioje visoms auklėms būna sudėtingų akimirkų, kol suderina savus auklėjimo metodus su tėvų naudotais iki tol. Venkite kritinių vaiko saugumą lemiančių situacijų, o visa kita įveiksite palaipsniui.