Kaip tapti puikia aukle?

 

 

Auklės darbas neretai laikomas savaime suprantamu, įgimtu moterims, o išties jis reikalauja daug pasiruošimo, kantrybės ir supratingumo, nes prižiūrėti svetimus vaikus nėra tas pats, kas auginti savus. Auklei tenka prisitaikyti prie skirtingų šeimų įpročių, namų taisyklių, be to, rodyti iniciatyvą ir kompetenciją jau nuo pirmųjų dienų darbe.

 

 

Atrinkome keletą sėkmingų auklių patarimų Jums:

Pradėkite nuo pasiruošimo

 

Grafikas. Jei dirbsite individualiai, o ne agentūroje, jums būtina sudaryti ir nuolat sekti savo darbotvarkę. Gal atrodys senamadiška, bet kalendoriuje sužymėkite savo darbo dienas ir laisvadienius. Suderinkite jį su savo darbdaviais, kad vėliau nekiltų nesusipratimų, kai jums prireiks susitvarkyti asmeninius reikalus. Nuolat šį kalendorių atnaujinkite, pažymėdami naujas detales.

 

Atlygis. Nors tėveliai preliminariai bus nusprendę, kokį atlyginimo dydį jums pasiūlys, tačiau pirmiausiai paklaus, kokio atlygio tikitės jūs. Jei norite pasitikrinti rinkos valandinius/mėnesio atlyginimus, tiesiog peržiūrėkite mūsų tinklalapyje kitų auklių anketas, tėvelių skelbimus, ar paieškokite informacijos internete, – tai padės apsispręsti.

 

Kursai. Nors iš auklių tėveliai dažniausiai nereikalauja nei specialių sertifikatų, nei licencijų, jei tik galite, paieškokite kvalifikuotų auklių, pirmosios pagalbos kursų, seminarų vaikų psichologijos temomis. Jei tokie kursai jūsų mieste neorganizuojami, tobulinkitės skaitydama pedagoginę literatūrą, straipsnius, – tai padės pasiruošti pirmiesiems auklės metams.

 

Tarnybų kontaktai. Nors kiekviena šeima turi vaiko pediatro kontaktus, tačiau būkite visada pasiruošusi ir turėkite su savimi bendrosios pagalbos numerius ir kitų gelbėjimo tarnybų kontaktus. Nelaimingi atsitikimai, žinoma, yra pats „juodžiausias scenarijus“ ir, tikimės, to jums niekada neprireiks, tačiau labai svarbu apsidrausti.

 

Pirmoji auklės diena darbe

 

Tėvų informacija. Išsiaiškinkite, kur tiksliai bus tėveliai tuo metu, kai liksite su vaiku. Aptarkite preliminarų jų grįžimo laiką. Užsirašykite kontaktinę informaciją: tėvų vardus, pavardes, telefonų numerius, darboviečių adresus, vietoves, kur jie išvyksta.

 

Sveikata, saugumas. Paprašykite palikti mažiausiai du telefono numerius, kam skambinti ištikus nelaimei. Paklausinėkite apie vaikų sveikatą, ypač – alergijas. Paprašykite parodyti, kur sudėti medikamentai, pirmosios pagalbos priemonės, užsirašykite, kokius vaistus vaikams galima duoti nuo skausmo, temperatūros.

 

Vaiko dienotvarkė. Pasižymėkite standartinę vaiko dienotvarkę: miego, valgymo, ėjimo į lauką laiką, kada vyksta kokie užsiėmimai. Surašyta dienotvarkė ypač gelbsti tuomet, kai vyresni vaikai ima išsisukinėti ar mėgina išvengti nemėgiamų jos punktų.

 

Namų taisyklės. Kiekvieni namai turi savų tradicijų, ritualų ir taisyklių, kurias pamažu pajusite ir prisitaikysite, tačiau praverstų išsiaiškinti, koks tėvų požiūris į laiką, leidžiamą prie televizoriaus, kompiuterio, iki kelintos valandos vaikams leidžiama būti kieme ir pan.

 

Meniu. Vaiko mityba yra labai svarbi tėvams, todėl pasidomėkite, ką ir kaip ruošti vaikui, ar galima duoti užkandžių. Gerai įsidėmėkite draudžiamų produktų sąrašą, į kurį, veikiausiai, patenka ir saldėsiai, kurių vaikas bandys išsireikalauti, kai tėvų nebus namuose.

 

Drausminančios priemonės. Tikriausiai neišvengsite situacijų, kai prižiūrimas vaikas pasielgs netinkamai, norėsite jį sudrausminti, todėl iš anksto aptarkite su tėvais – kokias priemones naudotumėte jūs, ar jos priimtinos tėvams, pvz., privilegijų atėmimas, pabuvimas ramiai atokiai nuo žaidimų, kol nusiramins ir atsiprašys.

 

Vaiko priežiūra

 

Pažinkite vaiką. Vaikų priežiūra yra tiek pat darbas, kiek džiaugsmas leisti laiką su mažyliais. Vaikas priims jus ir jūsų tvarką daug greičiau, jei jam patiksite. Šnekėkitės su vaiku, užduokite klausimus, juokaukite kartu su juo.

 

Žaidimai. Nors jūsų darbas apims nemažai užduočių, palikite juos vaiko miego metui,  o žaidimų metu įsitraukite į bendrą veiklą, būkite kūrybingi.

 

Linksmi projektai. Susigalvokite veiklų, kurios jums abiems teiktų džiaugsmą: menai, amatai, maisto gamyba – leiskite vaikui pajusti proceso ir produkto ryšį, pasididžiuoti rezultatu.

 

Laikykitės plano. Vaikai dažnai užsižaidžia, todėl reguliariai pasiteiraukite, ar dar neišalko, nepavargo, ar nenori į tualetą. Nors kiekviena diena gali būti skirtinga, vis dėlto, laikykitės tėvų nurodyto plano, kad jų vaikas būtų sotus, laimingas ir laiku atlikęs užduotis.