Ką daryti, kad patikėti vaiką auklei būtų nors kiek paprasčiau?

Daugelį tėvų kamuoja didžiulis nerimas, kai tenka palikti mažylį auklės priežiūrai. Ir visai nesvarbu – ar vaiką patikite prižiūrėti kitam žmogui tik keletui valandėlių per savaitę, išeinate į darbus visai dienai, ar išvykstate į komandiruotę. Anksčiau ar vėliau kiekvienam iš mūsų neišvengiamai prireikia pagalbos prižiūrint vaikus. Turbūt ir nerealu tikėtis iš tėvų, kad jie kiauras paras visą savo laiką šimtu procentų skirs vien mažyliui. Suaugusieji, kaip ir mažieji – turi savo poreikių. Tačiau mamos ir tėčiai, išsiskirdami su vaikais, vis tiek labai išgyvena ir jaučiasi kalti.  Ar esate pasiruošę palikti mažylį su aukle? 

 

Auklės atėjimui į šeimą reikia pasiruošti

 

Kad jaustumėtės ramiau, palikdami vaiką su aukle, pratybas pradėkite iš anksto: kuo anksčiau kūdikis supras, kad jums dingus, kad ir kelioms minutėms, visuomet sugrįžtate, - tuo ilgesnio išsiskyrimo metas jums visiems bus lengvesnis. Pradėkite nuo trumpų išėjimų - tiesiog pasivaikščiokite aplink namus 15 minučių, nepamiršdami patikinti, kad dabar išeinate, tačiau kiek vėliau sugrįšite. Vis ilginkite šį laiką – taip pamažu savo brangenybę išmokysite atsiskyrimo ir  įtikinsite, kad jūs visuomet sugrįžtate.

 

Jei tik galite, pasikvieskite auklę keliomis dienomis anksčiau, nei jums reikės išeiti - tegu jūsų kūdikis pripranta prie naujo žmogaus.

 

Vaiko ašaros išsiskiriant dažniausiai atspindi jūsų pačių reakciją, todėl  pasistenkite neperduoti savo nerimo kūdikiui. Nesureikšminkite trumpų išsiskyrimų ilgais graudulingais  atsisveikinimais ir nesibaiminkit mažylio ašarų – tai natūrali atsiskyrimo reakcija. Bet nederėtų ir sprukti paslapčiomis. Būtų puiku išeiti, kai auklė ir vaikutis jau yra įnikę į kokią įdomią veiklą. Tuomet tik trumpai atsisveikinkite ir tuojau pat išeikite.

 

Ir nepamirškite –  jūs ne tik nusipelnėte, bet tiesiog privalote skirti šiek tiek laiko sau ir savo pomėgiams: pasportuoti, susitikti su draugais ar tiesiog pabūti su mylimu žmogumi. Žinoma, kad labai pasiilgsite savo vaiko, bet turite įveikti kaltės ir nerimo jausmą, ir pasilepinti dėmesiu sau. Jei Jums itin sunku įveikti nerimą, iš pradžių pradėkite nuo to, kad patikėsite mažylį labai artimam žmogui – tai padės ir jums, ir kūdikiui bus ramiau. Kai suprasite, jog ir kitas žmogus gali puikiai prižiūrėti vaikutį, jausitės stipriau, kai teks išeiti ilgesniam laikui ir patikėti jį auklei. Ir daugiau galvokite apie tai, kaip linksma susitikti bus jums sugrįžus!