Ką anketos pasakoja apie mūsų bendruomenės aukles?

JusuAukles.lt auklių anketų skaičius auga kaip ant mielių. Prie mūsų bendruomenės prisijungė jau ne tik Vilniaus, Kauno ar Klaipėdos, bet ir Alytaus, Marijampolės, Jonavos bei kitų Lietuvos miestų auklės. Smalsu  – kokio amžiaus, kiek patyrusios specialistės čia susibūrė iš visos Lietuvos. Paanalizavę mūsų tinklalapyje užpildytas anketas, jau galime keliais bruožais nupiešti tipinės Merės Popins paveikslą.

 

 

 

Daugiau jaunų, nei pensinio amžiaus

 

Nagrinėdami auklių amžių anketose tikėjomės daugiausiai anketų būsiant pensinio amžiaus auklių ir studenčių, tačiau buvome maloniai nustebę  – net 40% mūsų bendruomenės auklių yra nuo 21 iki 40 metų, t.y., subrendusios ir sąmoningai pasirinkusios auklėti vaikus merginos. Jaunesniosios ir vyresniosios kartos auklių užsiregistravo po lygiai – apie 30% iš kiekvienos amžiaus grupės.

Daugumai auklių lietuvių kalba yra gimtoji, tačiau didžioji dalis kalba ir rusų bei/ar anglų kalbomis.  Kol kas bendruomenėje kitakalbių auklių nedaug: vos 7%  rusų kalba yra gimtoji, lenkų – 4%.

 

Patirtis džiugina

 

Viena aktualiausių skilčių tėvams auklės gyvenimo aprašyme – darbo patirtis. Apie du trečdaliai auklių mūsų bendruomenėje jau turi ilgesnę nei 2 metų patirtį, kurią įgijo prižiūrėdamos ne savo vaikus –  tai išties puikus rodiklis!

36% auklių nurodė, kad dar neturi auklės darbo patirties, arba dirbo aukle ne ilgiau kaip metus. Iškart skubame patarti: nenuvertinkite jaunų nepatyrusių auklių -  meilė vaikams, mokėjimas su jais žaisti ir rūpestingumas pasimatys jau pirmosiomis darbo dienomis, o viso kito jaunimas labai greit mokosi.

 

Auklėti nori visus – ir kūdikius, ir vyresnius

 

Anketos atskleidžia ir gana tipinius mūsų auklių pageidavimus, prioritetus ir lūkesčius dėl atlygio už darbą. Dažniausiai darbo ieškančios auklės neteikia pirmenybės vienam kuriam vaikų amžiaus tarpsniui ir žymi visas amžiaus grupes. Rečiausiai pasirenkamas – vyresnio nei 7 m. (mokyklinio amžiaus vaiko) amžiaus tarpsnis, nors ir šį kriterijų pažymėjo 47% visų auklių. Kūdikius sutiktų prižiūrėti apie 60% auklių, 2-4 m. vaikučius – beveik visos (90%), o 5-7 m. vaikus – 80% auklių.

 

Darbščios ir veiklios

 

Didžioji dalis (57%) norėtų dirbti pilną darbo dieną, pusė sutiktų padirbėti ir vakare, ar po mokyklos, ir tik nedaugelis (17%) sutiktų su vaikučiu būti visą parą.

Mažiausiai mėgiami papildomi darbai, kuriuos auklės sutiktų daryti yra skalbimas ir lyginimas.  Nors dažna auklė sutinka paimti iš mokyklos/darželio/būrelio vaiką ir parvesti į namus, tačiau vaiko vežiojimas savo automobiliu – nepopuliarus.

 

Didžiuosiuose miestuose užmokestis už auklės darbą visuomet buvo pakankamai apibrėžtas ir  gana stabilus, todėl iki Naujųjų daugelis auklių pageidaudavo gauti standartinį, nusistovėjusį valandinį atlygį litais. Pasidomėjome, kokio valandinio atlygio dabar pageidauja auklės didžiuosiuose miestuose, įvedus Eurą. Vilniuje didžioji dalis (net 80%) auklių už valandą darbo pageidauja gauti nuo 2 iki 3 eurų. Toks pats įkainis populiariausias ir Kaune (73%) bei Klaipėdoje (61%), tačiau daugelis pastarųjų miestų auklių žymi ir mažesnį nei 2 eurų įkainį. Dauguma (57%) Šiaulių miesto auklių nurodo iki 2 Eur valandinį atlygį. 

 

 

Nors kiekviena mūsų bendruomenės narė yra neabejotinai išskirtinė ir tokia vienintelė, apibendrindami galime pasidžiaugti, kad daugelis čia užsiregistravusių auklių yra brandžios, sukaupusios vertingos patirties, puikiai lietuviškai kalbančios, įvairaus amžiaus vaikučius norinčios prižiūrėti šeimos pagalbininkės, kokių ieško dažnas mūsų klientas, tad  kviečiame užsukti į auklių sąrašą ir susirasti savąją!