100 auklių jūsų mažylio priežiūrai!

 

 

Šiandien į portalą JūsųAuklės.lt įkelta 100-oji auklės anketa! Pasirinkti tinkamiausią auklę, esant tokiai pasiūlai, rodos nebus sudėtinga, tačiau ne vienam tėvų kyla abejonių, kad jų angelėliui netiks nė viena. Kaip atsirinkti kandidates auklės darbui? Kiek jų pasikviesti į pokalbį? Kaip išsirinkti tą vienintelę?

 

 

 

Pradėkite nuo savęs

 

Sudarykite savo reikalavimų ir pageidavimų sąrašą, tačiau nepamirškite - ilgiausias sąrašas nebūtinai padės susirasti idealią auklę. Pasirenkite kompromisams ir susidėliokite savus prioritetus: juk ne kiekvienam vaikučiui reikia auklės – Montessori ar kitos filosofijos sekėjos, ir tikriausiai nieko blogo vaikučiui nenutiks, jei auklė, ruošdama daržovių tyrelę, supjaustys jas ne tokiu eiliškumu, kaip Jūs.

 

Šiandien nekalbėkime apie tas aukles, kurios nemyli vaikų, tačiau, dėl nesuvokiamų priežasčių, ieško auklės darbo, tačiau pagalvokime apie tas, kurioms vaiko priežiūra – pašaukimas, profesija. Kad ir kokia patyrusi būtų auklė, atėjimas į naują šeimą - didžiulis iššūkis: tenka prisitaikyti prie naujų darbdavių taisyklių, prisiimti didžiulę atsakomybę, apsiprasti ir susitaikyti su šių dienų norma, kad naujausių technologijų pagalba esi akylai „prižiūrima“. Pasistenkite suprasti pradedančiąją, gerbkite jos pastangas ir neskubėkite teisti už smulkmenas.

 

Devynis kartus pamatuok, o dešimtą...

 

Daugelis savarankiškos auklių atrankos patirtimi besidalijančių tėvų sako, kad išsirinkti auklę pavyksta iš 4-5 auklių kandidačių. Patariame pradėti nuo „techninių“ aspektų apibrėžimo: darbo laiko, vaiko amžiaus, vietovės, kalbos ir pan. Vėliau pereikite prie Jūsų šeimai svarbiausių kriterijų. Vieniems tai – auklės darbo patirtis ir rekomendacijos, kitiems – pageidaujamas/siūlomas atlygis, tretiems - auklės amžius, pažiūros, tikėjimas. Likusius kriterijus iš pageidavimų, o ne reikalavimų sąrašo, patariame aptarti susitikimų su auklėmis metu.

 

Mes, lietuviai, mėgstame devynis kartus pamatuoti, o dešimtą kirpti. Tačiau susitikimų su kandidatėmis metu patariame neužsimiršti – auklės Jūs ieškote ne sau, o vaikui. Gal Jūs ir nepakenčiate daug šnekančių žmonių, tačiau labai gali būti, kad būtent tokio žmogaus reikia Jūsų mažyliui?..

 

Klausimų susitikimo su aukle metu galite užduokite begalę - kodėl ji nori dirbti šį darbą, kas jai patiko/nepatiko ankstesnėje šeimoje, kaip moko vaikus disciplinos, ar žino ką daryti vaikui paspringus ir t.t. Nepamirškite pasidomėti ir auklės šeima, koks jos požiūris į ilgas darbo valandas, kokia jos sveikata, ar ji neprieštarautų būti kartas nuo karto „stebima“, kol Jūs įsitikinsite darbuotojo, prižiūrinčio brangiausią žmogų pasaulyje, patikimumu.

 

Neskubėkite žadėti auklėms kandidatėms nieko konkretaus. Ramiai aptarkite pokalbį su šeima, arba paklauskite savęs – ar auklė atrodė patikima, ar sutapo jūsų požiūriai į esminius dalykus, ar buvo jauku, ar ji bendravo su vaiku, kokius klausimus uždavė pati auklė?

 

Tikimės kad mūsų tinklalapis ir siūloma 30-ties klausimų anketa padės pasirinkti kandidates, kurios atitiks Jūsų šeimos pageidavimus ieškomai auklei. Na, o jei tos vienintelės Merės Popins pas mus dar nėra, – užpildykite auklių paieškos skelbimo formą ir ji  būtinai susiras Jus pati!